62-080 Tarnowo Podgórne ul. Sowia 10,

tel.+48 61 81 66 600, fax +48 61 81 66 700, e-mail: info@schattdecor.pl

Zakład w Głuchołazach
ul. gen. Andersa 1, 48-340 Głuchołazy
tel. +48 77 40 85 500, fax +48 77 40 85 505

www.schattdecor.pl

instagram: @schattdecorgroupO firmie

Schattdecor z klasycznej drukarni wklęsłodrukowej stał się szeroko pojętym specjalistą w zakresie powierzchni dekoracyjnych. Dostarczamy do branży drzewnej i meblarskiej zadrukowane papiery dekoracyjne, folie finish i filmy melaminowe. Przerabiamy rocznie ponad 2,5 miliarda metrów kwadratowych papieru.
Schattdecor to ponad 3 tysiące współpracowników, 27 nacji, 1 zespół

Od momentu powstania firmy w roku 1985 możemy mówić o jej ciągłym wzroście i rozwoju. Jesteśmy dumni z naszych 17 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Obok naszej centrali w Niemczech, mamy nasze siedziby w Polsce, w Szwajcarii, we Włoszech, Rosji, Chinach, Brazylii, w Turcji oraz w USA oraz Malezji. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom osiągamy obrót roczny w wysokości około 850 milionów Euro.

Na polskim rynku firma Schattdecor działa od roku 1993. Centrala Schattdecor Sp. z o.o. mieści się w Tarnowie Podgórnym. Drugi zakład zlokalizowany jest w Głuchołazach koło Nysy.

Firmę Schattdecor po dziś dzień wyróżnia indywidualizm, pasja, konsekwentna praca i wizjonerskie myślenie.
Nasi klienci doceniają jakość naszych produktów oraz poradę w zakresie aktualnych trendów i wzornictwa. Wypadkową naszych analiz wzorniczych są innowacyjne produkty. Nasi klienci z branży drzewnej i meblowej mogą wybierać pomiędzy zadrukowanymi papierami dekoracyjnymi, foliami i filmami melaminowymi z bogatej kolekcji wzorów drewnopodobnych, kamieniopodobnych i fantazyjnych. Analizujemy przy tym zarówno globalne trendy jak i indywidualne potrzeby naszych klientów. Nasze produkty powstają przy zastosowaniu metody wklęsłodruku oraz w procesie zadruku cyfrowego.

Firma Schattdecor swoją kulturę przedsiębiorstwa wyraziła w Filozofii firmy. Jej autorami byli sami pracownicy, którzy pod koniec lat 90-tych spisali to, co uważają za ważne i godne ochrony w swojej firmie. Tak powstała Filozofia, którą przetłumaczono na osiem języków używanych we wszystkich zakładach grupy i jest ona aktualna do dziś.

 

Od lewej: Prezes Zarządu Grupy Schattdecor Roland Auer i założyciel firmy Walter Schatt

PRODUKTY

One source. Unlimited solutions. Jedno źródło, wiele możliwości.
Jako ekspert w zakresie szeroko pojętych powierzchni dekoracyjnych, oferujemy szerokie spektrum produktów zindywidualizowanych – w wysokiej jakości i w zgodzie z aktualnymi trendami, począwszy od tradycyjnego zadruku imitującego naturę, poprzez powierzchnie impregnowane, a skończywszy na gotowych do dalszej obróbki foliach finish. W ofercie jest ponad 1500 wzorów dostępnych w różnych wybarwieniach. Dysponujemy również szeroką ofertą wzorów jednobarwnych tzw. uni.

W ramach grupy produktowej Printed Surfaces, Schattdecor oferuje zadrukowane papiery dekoracyjne, które znajdują zastosowanie w branży drzewnej i płytowej. Wytwarzane są one w procesie wklęsłodruku lub zadruku cyfrowego i można je uszlachetnić zarówno do powierzchni impregnowanej, jak i foliowanej.

W obszarze Finished Surfaces by Schattdecor oferujemy uszlachetnione powierzchnie, które umożliwiają indywidualne kreowanie wnętrza i doskonale nadają się do bezpośredniej obróbki przez producentów mebli, podłóg czy kamperów.

Design & Trendy

Różnorodność stylów życia, zmiany demograficzne, cyfryzacja i świadome obchodzenie się z zasobami naturalnymi – wszystko to wpływa na indywidualizację wnętrz. Koniecznym stało się poszukiwanie nowych rozwiązań. W naszej książce trendowej przedstawiamy nowe tematy, opisujące różne preferencje i style życia konsumentów na całym świecie. Międzynarodowy zespół designerów z Schattdecor stawia prognozy trendowe w oparciu o najważniejsze tendencje w designie wnętrzarskim i ilustruje je nowymi propozycjami wzorniczymi.
Mówimy językiem designu!

Previous post Zakład Automatyki i Elektroniki Automatex Sp. z o.o.
Next post CROSS Sp. z o.o. PG